Sezon motocyklowy 2013 pomału się kończy !!!

Nie jest to dla nas radosna wiadomość, ale przecież kalendarza nie da się oszukać. Motocykle niestety przez wiele chłodnych dni muszą pozostać w garażach. Paliwa oczywiście nie będziemy spuszczać. Być może słoneczko radośnie będzie się do nas uśmiechać i nie będzie srogiej zimy, choć meteorolodzy przewidują inny scenariusz.

Tegoroczny sezon uznajemy za bardzo udany. Integracja grupy, relacje bardzo się pogłębiły i pozytywnie wpłynęły na działalność sekcji.

Głównym celem naszej działalności jest turystyka motocyklowa. W tym roku odwiedziliśmy wiele wspaniałych, godnych polecenia miejsc. Uczestniczyliśmy w rajdzie Wołyń – Podole – Bieszczady zorganizowanym przez Motocyklowe Stowarzyszenie Pomocy Polakom za Granicą WSCHÓD – ZACHÓD. Odwiedziliśmy Kotlinę Kłodzką zwiedzając Rogoźnicę, Jaworzynę Śląską, Kudowę Zdrój i przepiękne szlaki Gór Stołowych. Podziwialiśmy Karpacz z barwnymi trasami Karkonoszy. Dotarliśmy do Kołobrzegu, Trójmiasta, Malborka, Świnoujścia, Lichenia, Nowin Wielkich, Grodźca, Pól Legnickich, Lubiąża, Szamotuł podziwiając najpiękniejsze zabytki tych miejsc. Zawitaliśmy do Bornego Sulinowa (najmłodszego miasta w Polsce), gdzie zwiedzaliśmy system bunkrów, jak również do Jastrowia, korzystając ze spływu kajakowego urokliwą rzeką Piławą.

Zintegrowaliśmy się również z klubami motocyklowymi i nawiązaliśmy z nimi sympatyczne relacje. Udało się zorganizować wspaniałe spotkanie motocyklistów, które zaskoczyło nas frekwencją. Mowa oczywiście o wielichowskim pikniku, który z dotychczasowych był najfajniejszym zlotem pasjonatów w naszym miasteczku. Z tego jesteśmy najbardziej dumni! Do tak wspaniałej imprezy przyczynili się przede wszystkim sponsorzy, którym i przy tej okazji jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Otrzymaliśmy wiele zaproszeń na zloty, pikniki, spotkania muzyczne, na których nie mogło nas zabraknąć.
Warty podkreślenia jest również fakt, że liczebność naszej grupy wzrosła. Dołączyli do nas miłośnicy jednośladów z Rakoniewic, Rostarzewa, Grodziska Wielkopolskiego. Warto także wspomnieć, że nasi członkowie pochodzą z Wielichowa, Łubnicy, Nowych Tłok, Trzcinicy, Józefina, Parzęczewa, Karpicka, Kamieńca, Kościana, Ziemina, Dębska. Jest nam bardzo miło, że nasze towarzystwo się rozrasta.

Jest jeszcze jedna godna uwagi kwestia. Postanowiliśmy zaadoptować stary, zapomniany dworzec w Wielichowie. Wspaniałe miejsce na siedzibę klubu. Zarząd koła, pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Ciorgi, zaapelował do gospodarza budynku – Burmistrza Miasta i Gminy Śmigiel, Pana Wiktora Sneli, o pomoc w ratowaniu tego miejsca. Pan Burmistrz – wielki pasjonat kolejnictwa – nie pozostawił apelu bez echa. Wspólnie ze swoją radą, postanowili włączyć się w ratowanie zrujnowanego budynku i przeznaczyli dotację na zabezpieczenie dachu. Oczywiście potrzeba wiele pracy, by doprowadzić to miejsce do odpowiedniego wyglądu. Mamy jednak nadzieję, że przy pomocy sponsorów, zaangażowaniu i wytężonej, solidarnej pracy wszystkich członków sekcji , w ciągu kilku lat uda się zrealizować ten cel. Bardzo nam na tym zależy!

Cieszymy się również, że był to sezon bezpieczny. Nie odnotowaliśmy poważniejszych kolizji drogowych, czy awarii maszyn. Z pewnością jest to najważniejsze!

Z utęsknieniem oczekujemy kolejnego sezonu, który mamy nadzieję będzie tak udany, sympatyczny i bezpieczny, jak ten, z którym 26 października przy wspólnym ognisku się pożegnamy!
Do zobaczenia w wigwamie w Zdroju i na szosach w następnym sezonie motocyklowym 2014 !!!
Opublikowane 07 Października 2013

Content Management Powered by CuteNews


/ nasza galeria /


Odwiedzin na stronie: Katalog stron© 2012 - 2015 Sekcja Turystyki Motocyklowej LOK Wielichowo