Wyprawa motocyklowa do Gołuchowa

Celem wyjazdu było poznanie historii Zamku Książąt Czartoryskich, zwiedzenie Muzeum Leśnictwa i wizyta w zagrodzie żubrów.
W dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich podziwialiśmy wspaniałe zbiory dzieł sztuki. W bogato urządzonych wnętrzach pałacu zostały zgromadzone m.in. wazy greckie, które mają ponad 2500 lat, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, kunszt stolarstwa artystycznego - rzadkie okazy mebli, boazerie, piękne sufity ozdobione kasetonami.
Następnym przystankiem było Muzeum Leśnictwa, które mieści się w budynkach gospodarczych dawnej rezydencji Czartoryskich (w tzw. „Powozowni” i „Owczarni”). W muzeum prezentowane są zabytki techniki, maszyny, narzędzia i urządzenia pomiarowe, a także starannie wykonane makiety dawnego przemysłu leśnego oraz okazy spreparowanych zwierząt. Eksponowana jest wystawa dotycząca ochrony gatunkowej roślin i zwierząt leśnych.
W przerwie schroniliśmy się przed skwarem w „Kawiarni Muzealnej”, gdzie odpoczęliśmy i orzeźwieni ruszyliśmy w dalszą drogę.
Ostatnim punktem programu była wizyta w tzw. Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, która powstała w 1977 roku. Tam mogliśmy obserwować żubry i koniki polskie. Spacerując alejkami największego w Wielkopolsce parku w stylu angielskim podziwialiśmy piękne zabytki przyrody, oglądaliśmy budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek.
Wycieczka do Gołuchowa okazała się wspaniałą lekcją historii i przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

FOTORELACJA

Opublikowane 21 Lipca 2014

Content Management Powered by CuteNews


/ nasza galeria /


Odwiedzin na stronie: Katalog stron© 2012 - 2015 Sekcja Turystyki Motocyklowej LOK Wielichowo