Podbijamy Szwecję

Nad ranem dotarliśmy do Karlskrone - miasta leżącego na kilkudziesięciu wyspach archipelagu Blekinge, na skalistym, północnym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Port morski w Karlskronie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam zwiedziliśmy nowoczesne Muzeum Morskie o ponad 250 letniej historii, które prezentuje m.in. zbiory modeli okrętów, makiety opowiadające o życiu na morzu, broń, dzieje i techniki badań podwodnych.

Z Karlskrone udaliśmy się do Kalmaru skąd 6 kilometrowym mostem Ölandsbron przez cieśninę Kalmarską dotarliśmy na wyspę Öland. Jest to druga największa wyspa na Bałtyku, o długości 137 km i szerokości od 4 do 16 km. Jej północny i południowy skraj wyznaczają latarnie morskie: Lange Jan i Lange Erik, pomiędzy którymi można odkryć zróżnicowane krajobrazy wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Olandia zachwyciła nas przede wszystkim przepięknymi krajobrazami, sielską atmosferą oraz długimi piaszczystymi plażami, niezwykle bogatą i różnorodną fauną i florą, zapierającymi dech w piersiach widokami na morze i wyspę. Polecamy wszystkim miłośnikom poznawania świata ten przepiękny region. smile

Zdjęcia - cz. 1

Zdjecia - cz. 2

Opublikowane 12 Sierpnia 2015

Content Management Powered by CuteNews


/ nasza galeria /


Odwiedzin na stronie: Katalog stron© 2012 - 2015 Sekcja Turystyki Motocyklowej LOK Wielichowo